Президент підписав закони про електронний документообіг і цифровий підпис

Кореспондент.net
12 Червня 2003, 17:36

Президент Леонід Кучма підписав закони "Про електронні документи й електронний документообіг" і "Про електронний цифровий підпис", передає Інтерфакс-Україна. Закон "Про електронні документи й електронний документообіг" набирає чинності через півроку з дня опублікування, закон "Про електронний цифровий підпис" - з 1 січня 2004 року.



Відповідно до закону про електронний документообіг, електронним документом вважається інформація, надана в електронній формі і яка має необхідні реквізити, у тому числі електронно-цифровий підпис.

Суб"єкти господарювання можуть укладати договори по електронній пошті за домовленістю один з одним. Крім того, вони самі визначають порядок збереження електронних документів і їхній захист.

Закон забороняє використовувати електронні документи при оформленні прав на спадщину чи у випадках, коли документ може бути створений тільки в одному екземплярі.

Закон набирає чинності через півроку з дня його опублікування.

Закон про електронний цифровий підпис надає право фізичним і юридичним особам використовувати цифровий підпис для підтвердження матеріалів і документів, поданих в електронній формі.

Забороняється використовувати цифровий підпис для складання заповітів, а також документів на усиновлення.

Відповідно до закону, буде створено центр сертифікації ключів для цифрового підпису, центральний орган, який засвідчуватиме цифровий підпис, а також контролюючий орган з використання цифрового підпису.

Закон набирає чинності з 1 січня 2004 року.

--------------------------------------------------------------------------------

Як повідомляв Кореспондент.net, закони про електронний документообіг й електронний цифровий підпис були прийняті Верховною Радою України наприкінці травня цього року.

На думку експертів, нові закони є вирішальним кроком у розвитку інтернет-послуг у країні і становлення України як електронної держави. Вони відзначили, що відсутність законів про електронний документообіг і цифровий підпис значно затримувало розвиток в Україні інтернет-банкінгу й інтернет-комерції.

У Росії цифровий підпис узаконений з початку цього року, у США - з жовтня 2000 року.